צור קשר

המעוניינים להעיר ולהאיר, יכולים לעשות זאת באמצעות מערכת התגובות, או באמצעות המייל המצורף. הערות והארות יתקבלו בברכה.

 

מודעות פרסומת

3 מחשבות על “צור קשר

 1. אברהם מיימון אוקטובר 20, 2013 בשעה 9:42 am Reply

  חזק וברוך שאתה מיישב את מנהגם של בנות ישראל הצנועות, ומשרה שלום בית בעולם,(עובדתי כטעון רבני, אני מחבר הספרים משנת אברהם על אבן העזר, לא פעם ולא פעמים באו אלי אנשים שרוצים להתגרש בשל הפאה, בעיקר בעלי תשובה) אך אחרי שראיתי את הספרים הנפלאים חן וכבוד ותשקוט הארץ, והוכחתי לבעל שאין בזה איסור כלל בא השלום ושקטה הארץ, והחן והכבוד חזרו למקומם.
  אך לדעתי ישנם פאות ארוכות מאוד שכן צריך להסיר אותן, וזה נובע מכיון שחכמי הדור לא יודעים את המציאות של הדור ובמקום לצאת נגד הפאה ואז בכלל אף אחד לא ישמע להם כי אנו סומכים על המתירים, ועל המנהג הפשוט הרי שהם היו צריכים לצאת נגד הפאות הנועזות

  • עוז נובמבר 17, 2014 בשעה 12:36 am Reply

   אתם כותבים בכותרת שזו תעמולה!!!

   האם כל גדולי הדור הללו זה תעמולה??

   http://www.youtube

   מה האינטרס שלכם שילבשו פאה?

   • צוות האתר מאי 27, 2015 בשעה 2:12 pm

    עוז היקר שלום וברכה,

    צריך לדעת שלא פוסקים הלכה ע"פ סרטי וידאו, אלא ע"פ הכתוב בספרים. אם לדוגמא יש אדם שהולך ע"פ פסקו של הגר"ע יוסף לאסור פאה, זו זכותו המלאה. אולם ללכת ולשכנע אנשים אחרים ע"י סרטים של שקר, זה בוודאי חטא ופשע, ואין בזה שום מצווה.

    אפילו הגר"ע יוסף שליט"א, בוידאו המפורסם בשמו באתר יוטיוב, אומר דברים תמוהים שסותרים את הכתוב בספרו "יביע אומר", ולדוגמא: הוא אומר שכל האשכנזים אוסרים, וכאן הבאנו רשימה של כמאה ושלושים פוסקים מתירים פאה, מהם כמאה פוסקים אשכנזיים, והגר"ע בעצמו הביא ביביע אומר כמה וכמה פוסקים אשכנזיים שמתירים פאה. מהם המגן אברהם והמשנה ברורה ועוד.

    הוא גם אומר שהרב וואזנר אוסר פאות, והוא כתב במפורש בשו"ת שבט הלוי חלק ה' סימן קצ"ט שמותר ללבוש פאה שניכר שהיא פאה, ורוב הפאות אפשר להכיר ע"י סימנים כמו שזה מבריק יותר משיער וגבוה יותר משיער רגיל וניכר שזה לא יוצא משרשי השיער, ועוד סימנים. ואם הפאה לא עוברת חפיפה לעיתים קרובות, השיער הופך לקשה וניכר עוד יותר.

    הגר"ע יוסף קורא בוידאו לאברך שדורש שאשתו תלבש פאה, "דואג האדומי" ועוד ביטויים חריפים, שזה פלא, כיצד אמר כך כשידוע שיש רבנים שהורו לאברכים לדרוש זאת מנשותיהם, והבאנו כאן רשימה של כמה וכמה פוסקים ורבנים ידועים שכתבו שפאה עדיפה ממטפחת וכך ראוי לנהוג.

    ממילא וידאו אינו ראיה, ורוב הדברים שאמר הגר"ע שם, הוא לא היה כותב ב"יביע אומר", זאת דרשה בעלמא שנועדה לעשות רושם על השומעים ולהזהיר אותם, ותו לא.

    בוידאו אחר מובאים כמה רבנים, הבולט שבהם זה הגרי"ש אלישיב, שהלכו אליו ושאלו אותו כמה שאלות במשך זמן ארוך, ושאלו אותו האם מותר ללבוש פאה, ואמר שמותר, ושוב שאלו אותו "לכתחילה?" ואמר שכן, וסיפר מעשה על גדול אחד מהדור הקודם שהתעקש שאשתו תלבש דוקא פאה. הנה וידאו:

    http://www.kaduri.net/?CategoryID=230&ArticleID=1487

    ולבסוף שוב ושוב רמזו לו שיאמר משהו ואז אמר משהו על הפאות הפרוצות, הארוכות מאוד (ניתן לראות בוידאו שהוא מצביע על מקום הנחת התפילין – זה באמת אורך גדול של פאה), ואת זה הפיצו ברבים – תוך עריכה ובישול של הוידאו… לדוגמא, את התנועה שהוא מצביע על היד שלו – הוציאו מהוידאו, את מה שהוא אמר שמותר לכתחילה, השמיטו, וכן הלאה.

    בוידאו אחר יש את הרב דן סגל שגם הוא דיבר על סוג מסוים של פאות, ובספר "ותשקט הארץ" (הבאנו כאן לינק לעיון) כתב שאשתו של הרב דן סגל בעצמה לובשת פאה, והוא התאונן על כך שהפיצו את דבריו לרבים והוציאו אותם מהקשרם, כאילו כל הפאות פרוצות, וכאילו הוא דיבר על לבישת פאה באופן עקרוני. כנ"ל לגבי הרב שבדרון, והרב וואזנר, כולם דיברו על סוג מסויים של פאות ומהוידאו הערוך והמבושל ניתן להבין כביכול אסור פאה.

    בוידאו אחר ניתן לראות דרשה של מישהי, שכל בר דעת הצופה בה רואה כי היא לא בריאה בנפשה… והדברים שלה מופרכים לחלוטין, התעלה בדעתך שמישהי תלבש פאה ע"פ דעת רבותיה, ולמעלה בשמים יתבעו אותה לדין?

    בזמן האחרון יש "אינפלציה" של מתים קליניים, שכולם מדברים נגד פאה באורח מפתיע… גם ה"אוטיסטים", למרבה הפלא, מדברים רק על צניעות ורק על פאות… ברור שזה אנשים שיושבים וממציאים את כל השטויות האלה בשם האוטיסטים, כעוד דרך לשכנע אנשים תמימים.

    בוידאו אחר, מובאת דרשה של ר' אמנון יצחק, כאשר השואל המסכן בסך הכל רצה לדעת האם יש "שבעים פנים לתורה" גם בתחום ההלכה, או שמא חייב ללכת דוקא לפי רב אחד (הרב עובדיה למשל), הוא שואל איך זה יכול להיות שהרב עובדיה אוסר והרבי מליובאוויטש מתיר? (כמובן שהוא לא שמע על עשרות פוסקי הלכה נוספים שהתירו, ספרדים ואשכנזים גם יחד).

    בתגובה, אומר לו הרב שמטפחת זה לכתחילה ופאה זה בדיעבד – הוא אומר לו את זה כאקסיומה, דבר מוחלט, ומסתיר את העובדה שיש פוסקי הלכה חשובים ביותר (מהם הרבי מליובאוויטש בעצמו) שקבעו שזה לכתחילה, ולא רק לכתחילה אלא עדיף ממטפחת.

    הוא אומר לו גם שהפאה התחילה באירופה בגלל ההשכלה לפני 150 שנה, וזה לא נכון, המחלוקת בענין פאה התחילה מימי ה"שלטי גיבורים" באיטליה לפני 500 שנה, ולא לפני 150 שנה. אולי זה התפשט למקומות מסויימים לפני 150 שנה, אבל לא "התחיל" אז ולא בגלל ההשכלה, אלא פשוט בגלל האופנה שהיתה אז ללבוש פאות גם לנשים וגם לגברים.

    הוא גם אומר לו שמדובר רק בפוסקים אשכנזיים ולא בפוסקים ספרדיים שמתירים פאה, וקשה להאמין שהרב אמנון יצחק לא שמע מימיו על הרב משאש והרב בן ציון אבא שאול והרב חיים כסאר (גם הוא תימני…) ועוד ועוד פוסקים תימנים וספרדים שהתירו פאה. הוא מעלים את כל זה משואל השאלה.

    הוא אומר לשואל שהרב עובדיה יוסף מביא שמונים אוסרים… כאשר הרב עובדיה מביא בקושי שלושים פוסקים שאסרו פאה, כשעל חלקם יש דיון אם בכלל אסרו פאה.

    והכי גרוע, הוא מספר סיפור בשם החתם סופר על אשה שלבשה פאה והוא נידה אותה והיא מתה, ולאחר מכן ירק בפניה… כאשר מדובר באשה שגילתה את הראש לגמרי ולא מדובר כלל בפאה!!

    וזה דבר ידוע לכשעצמו, שהסיפור הזה היה על גילוי ראש, המדהים הוא שבוידאו עצמו ניתן לראות את הספר – שממנו לקח הרב אמנון יצחק את הסיפור, ושם מובא במפורש – "גילוי ראש"!

    היתכן לשכנע אנשים לא ללבוש פאה, באמצעות דברים שאינם נכונים?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: