מעשה נורא בענין צניעות

שאלה

באתר 'צניעות' מובא מעשה נורא בענין צניעות. הנה קטע קטן: "הרוח הסב פניו אל החכמים אשר ישבו בחדר, ואמר: "עתה יושבי דמשק, אין לכם חלק לעולם הבא, חס ושלום, מכמה סיבות. והראשונה על אשר נשותיכם הולכות חצופות בלבושיהן עם תכשיטים מגונים כמו הפינגאניס אשר בראשיהן [אפשר כבר לתאר איזה כיסוי ראש היה הפינגאניס לפני כ-450 שנה), והן לבושות חולצות ושמלות צמודות… [התחילו שם ללכת בשינוי משהו ממה שהלכו כל הדורות] והן לובשות את הליזאריס והוקאביש שהן דקין ונראה במעט צבע בשר הרגליים, והן משימות מיני בשמים לגרות יצר הרע באנשים". מזה תלמדו עד כמה מחטיאי הרבים עונשם גדול, ובמיוחד אתם שמחטיאים את הרבים.

תשובה

ראשית, אין אנו מחטיאי הרבים אלא מזכי הרבים. בזכותנו, רבים יודעים את האמת, ולא מתבלבלים מהשקרים הנפוצים. אם מישהי החליפה ממטפחת לפאה בזכותנו, הרי מהיום היא לא מגלה את שערותיה ע"י המטפחת, ואינה עושה איסור דאורייתא, בזכותנו; בעלה כבר מסתכל פחות על נשים אחרות, כי גם אשתו נראית טוב בעיניו, וניצל ממראות אסורות, בזכותנו; הם כבר לא רבים (הוא רוצה פאה והיא לא, היא רוצה והוא לא) בגלל פשקווילים שהוא קרא בבית הכנסת או היא קראה בעזרת נשים… ויש להם שלום בית, בזכותנו; אברך קרא כאן דברים שהבאנו מגדולי הדורות על פאה, ובזכות זה הוא הפסיק להוכיח אחרים ולעשות הלבנת פנים לאנשים שהוא פוגש ברחוב, בזכותנו; ועוד כהנה וכהנה…

שנית: כשאתה מעתיק חומר מתוך אתר המלא בדברי שקר, כדאי שתבדוק במקור. חזקה על שקרן, שלא יכתוב אמת.

כבר בפעם הראשונה כשקראנו זאת, בפרסומים המופצים ע"י עסקני הצניעות, המשפט הבא משך את תשומת לבנו: "והן לבושות חולצות ושמלות צמודות"… תיארנו לעצמנו, שכמו במקרים רבים, התעמולן מכניס בתוך הטקסט האמיתי את הרהורי לבו (כמו שניתן לראות בתיקשורי האוטיסטים המופצים במקומותינו בתפוצה אדירה), וכאשר הוא בא לעשות תעמולה על חולצות צמודות, הוא לוקח מעשה מלפני 450 שנה ומכניס בתוכו את הטקסט המתבקש.

עכשיו ניתן להשוות את הטקסט המצוטט, עם הטקסט המקורי שמופיע ב"שבחי רבי חיים ויטאל", שניתן לראות כאן:

"ואנשי מצרים יש להם עבדים משרתים, וכשהאנשים יוצאים מבתיהם, העבדים שוכבים עם נשותיהם… גם נשותיהם הולכות חצופות בלבושיהן, תכשיטין מגונות כמו כאלו הפינגאניס אשר בראשיהן, ודדיהן מגולות, וממלאין חיק' בגדיהן כדי שיראו דדיהן גדולות, ומוליכות אלו הליזאריס והנוקאביסן דקין להראות גופן, ומשימין תוך חיקם מיני בשמים לגרות יצר הרע באנשים".

ע"פ הטקסט שציטטת לעיל, שהמציא מאן דהו, הסיבה הראשונה שאין ליושבי דמשק חלק לעולם הבא, היא נשותיהם שהולכות בשמלות וחולצות צמודות… מה שלא היה ולא נברא. הקורא את הטקסט במלואו, רואה כמה עבירות חמורות של אשת איש היו שם, וה"תכשיטים" של הפינגאניס (שאותו מאן דהו המציא שמדובר בכיסוי ראש) באו יחד עם "דדיהן מגולות", ובגדים שקופים, שנועדו להראות את הגוף. והסיבה הראשונה שנמנית שם, היא אחרת לגמרי:

"הנה אתה ויושבי דמשק אין לכם חלק לעולם הבא ח"ו, לכמה סיבות. אם שאתם מחטיאין העם במה שאתם משביעין אותו לשקר…"

הכותב בדה מלבו את "הסיבה הראשונה", ובדה מלבו את ענין החולצות והשמלות הצמודות, הסתיר את כל הטקסט הארוך המדבר על חטאים חמורים של אשת איש וניאוף, הסתיר את הטקסט המדבר על גילוי דדים ופריצות אמיתית, וערך את הטקסט באופן שמשמע ממנו, שאשה היוצאת בתכשיטים, אין לה חלק לעולם הבא, בניגוד למש"כ בשו"ע, ורמ"א, וגמרות מפורשות בפרק "במה אשה יוצאה", וכאשר הרחיב בזה מרן הגר"ש משאש זצוק"ל בתשובתו.

להלן הטקסט המזוייף, מתוך אתר 'צניעות'. הקטעים שהומצאו, מודגשים:

 

ולהלן הקטע המקורי, מתוך ספר "שבחי רבי חיים ויטאל". הקטעים שהושמטו, מודגשים:

הטקסט שהבאנו מדבר על מציאות אחרת לגמרי, שלפיה ניתן להבין מדוע "אין להם חלק לעולם הבא". מדובר על נשים שהולכות עם דדיהן מגולות, בגדים שקופים, בוגדות בבעליהן עם העבדים!

אולם הטקסט שמובא באתר "צניעות" (ומובא בעוד עשרות אלפי פשקווילים), מדבר על חולצות ושמלות צמודות, שבדה מלבו, וגורם לקורא לחשוב, שיציאה האשה בתכשיטים הוא החטא החמור ביותר בעולם, שבעקבותיו נגזר על יושבי דמשק הצדיקים שלא יהיה להם חלק לעולם הבא. זה שקר חמור ביותר, וכנראה כל הדרכים כשרות בדרך לשכנע ללבוש שאל, ולאסור פאה (קל וחומר מ"פינגאניס", שהכותב החליט שזהו סוג של כיסוי ראש).

ואגב, באתר שופר, שהפך מזמן לשופר תעמולה נגד פאה, ניתן גם לצפות ברב אמנון יצחק, מספר את הסיפור בדרמטיות, בתוספת כל דברי השקר וההמצאות הנ"ל

מודעות פרסומת

מתויג:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: