מדוע אנחנו כאן

בלבול גדול שורר בנושא לבישת פאה לנשים נשואות. התעמולה המתנהלת נגד פאות, במשך עשרות שנים, נותנת את אותותיה: חלק טוענים שזה מותר, חלק טוענים שזה אסור, חלק נשבעים שזה "יהרג ואל יעבור", וחלק מצהירים שזה כיסוי ראש מהודר ואף עדיף על כיסויים אחרים. עם מי האמת?

סתימת פיות

במדיה הכתובה, קרי: ספרי הקודש המצויים בבתי הכנסת ובבתי המדרש, לא ניתן למצוא בנקל את ספרי המתירים פאה, ובפרט את הספרים הרשומים מטה. ספרי תעמולה, כמו "הכתר והכבוד", "דברי שלום", וכיו"ב, יש לרוב, הם מחולקים חינם, וממומנים ע"י כספי תרומות מחו"ל, לאלפים ולרבבות, ע"י יהודים שרואים בזה מצוה רבה, לסכסך בין איש לאשתו, ובין אדם לחבירו, ולפרסם שקרים גסים במטרה למנוע מנשות ישראל לכסות את ראשיהן עם פאה. אולם כל ספר המבאר בשפה ברורה את ההיתר, ומציג את הפוסקים המתירים, ויתירה מכך, מוכיח את הרמאויות והשקרים בהם נוקטים "עסקני הצניעות" בתעמולה שלהם, נעלם במהרה מבית המדרש, יען כי יראת שמים אינה הצד החזק של הנ"ל.

אי לכך, האפשרות היחידה להפצת האמת היא באמצעות האינטרנט – לימדונו רבותינו שאפשר לקדש את הכלי הטמא ביותר, ע"י שימוש בטהרה. כיום גם בערוצי הטלוויזיה התירו רבותינו להפיץ תורה ויראה, ע"י ערוץ "הידברות". אין לראות בכל האמור באתר זה עידוד לגלישה באינטרנט שנאסרה ע"י גדולי ישראל, והותרה רק במקום הצורך, ובאינטרנט מסונן; האמור הוא אך ורק לאלה אשר גולשים ממילא באינטרנט, כשם שערוץ "הידברות" משמש את הצופים ממילא בטלוויזיה.

לכל שאלה – תשובה

לאחר שלמדנו כראוי את הנושא, אני מעוניינים לחלוק את הידע שלנו עם אחרים, ואף לדון איתם בנושא טעון זה. בציבור שלנו לא נהוג לכתוב באינטרנט – ולכן אנחנו לא מפרסמים כאן את שמות הכותבים, או כל סימן זיהוי אחר.

ביוגרפיה

על מנת שלא למנוע טוב מבעליו, ברצוננו להביא את המקורות לתוכן המובא באתר זה.

א. ספר "לקט שכחת הפאה", הרב שלום דב וולפא, 319 עמ';

ספר זה יצא בכמה וכמה מהדורות, והוא הספר המפורסם ביותר עד כה. הספר כתוב בצורה בהירה ונעימה, בשפה המובנת לכל, והוא מפריך מכל וכל את טענות הגר"מ מאזוז בהקדמת ספר "עבד לעבדי ה", ואת השגיאות הנפוצות בציבור בענין סבוך זה.

ב. ספר "חן וכבוד", הרב ליאור עזרן, 507 עמ';

ספר זה מתייחד בהסכמות הרבות שניתנו לספר ע"י רבנים מפורסמים. הספר אמנם עדיין לא יצא לאור, אך הוא נמצא בספריית "היברובוקס", לכל הרוצה לעיין בו. ספר זה הוא מעין "אנציקלופדיה" מקיפה לכל עניני פאה נכרית, ומובאים בו ק"ל פוסקים המתירים פאה, עם תשובותיהם המלאות בענין זה.

ג. ספר "ותשקט הארץ", הרב יואל שילה, 300 עמ';

ספר זה מתהדר בהסכמתו של מרן הגר"ח קניבסקי – יצא לאור בשלוש מהדורות עד כה. הספר דן בצורה מעמיקה בכל הסוגיות הקשורות לפאה נכרית, כולל תשובות מפורטות על הספרים שיצאו לאסור לבישת פאה.אם ברצונך לקרוא עוד, לחץ על שמות הספרים הנ"ל, להרחבה בכל המדובר כאן בבלוג, ולקריאה מעמיקה יותר של דברי הפוסקים במקור.

מודעות פרסומת

3 מחשבות על “מדוע אנחנו כאן

 1. יעקבס דצמבר 6, 2012 בשעה 9:29 pm Reply

  אני לא מבין למה אתם לא פועלים ועושים כנסי הסברה בענין להכניס את התודעה הזאת בציבור יש הרבה אנשים תמימים שאין להם אינטרנט והם לא יודעים ולא מכירים את כל הפוסקים שמתירים ופשוט נלחמים אחרי הפאה כאילו מדובר בעבודה זרה ומאבדים את הנשים שלהם ואת ילדיהם צריך לעשות עם זה משהו תודה

  • אברהם מיימון אוקטובר 20, 2013 בשעה 9:47 am Reply

   אף ידי תיכון איתך, אך מה לעשות שאותם אלה שנלחמים אחרי הפאה הם 'בריונים אלימים' (זה נובע מתסכול פנימי שהנשים שלהם נראות לא טוב), וכבר שרפו כמה מהספרים אור יצחק של הגאון רבי יצחק עבדי, וכן שרפו מאות גליונות של אליבא דהלכתא כיון שהיו כתובים בו התרים על הפאה, אז אם תעשה כנס תאר לך מה יהיה פשוט 'אינתדפדא' או ג'יהאד'

 2. אפרים שירזי פברואר 1, 2015 בשעה 7:55 pm Reply

  נכון מאוד, אני מכיר אישית את האנשים והם עמי הארצות גמורים, למדו קצת פה ושם וחושבים שהם יודעים את הסוגיה, אין להם שום הבנה בגמרא העוסקת בנושא! וכמובן לא בטעמי האיסור וכו'. עמי הארצות!!! וגם אין להם טיפת יראת שמים, כל היום צופים בנשים ומתעסקים בבגדיהן ופאותיהן ואידך זיל גמור!!!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: